Koogikontsert

8.09 | Kell 17:00| Pöide Maarja kirik

Sind kutsub kontsert Pöide Maarja kirikus, mis  on mõõtmetelt suurim Lääne-Eesti ja saarestiku ühelööviline kirik. Kiriku rikkalik raiddekoor on Eesti kõrggootika tippnäiteid.

Pühapäeval saab selles ühes Eesti parima kõlaga kirikus nautida omapärast „Koogikontserti“ –  ära tõtta peale kontserti  koju vaid jää maitsma kohalike naiste tehtud kooke ja saad vestelda muusikutega.

Oma koogi võib kaasa võtta iga kontserdile tulija.

Kontserdil esineb: ARSISE NOORTE KELLADEANSAMBEL

1991 sündis kammerkoor ARSIS. Oldi kuulsad oma kütkestava repertuaari ja kontsertkavade poolest, koorina tegutseti 1997. aastani. 1993 saadi Ameerikast kingituseks esimese komplekti käsikelli ja lauljad asusid  muusikainstrumenti avastama.

Ühel 1996. aasta sügisõhtul kutsus dirigent Aivar Mäe kokku kammerkoori ARSIS lauljate lapsed, et õppida ära üks lugu käsikelladel ning see ette kanda koori jõulukontserdil. Sellest väikesest etteastest kasvas välja Arsise laste ansambli kuue aasta pikkune kontserttegevus.

Praeguste noorteansamblite juured on Arsise kellade koolis. 2003. aastal lõpetasid esimesed õpilased kelladekooli ning 12-st konkursi läbinud noortest moodustus samal aastal esimene Arsise noorte ansambel. Tänaseks tegutsevad noorte kontsertkoosseisud nii Tallinnas kui Tartus.

Välistuuridel on käidud Lätis, Leedus, Soomes, Venemaal, Poolas, Kanadas, Slovakkias, Hispaanias, Portugalis, Iisraelis, Maltal ja USAs. Osaletud on paljudel festivalidel (LuostoClassic Soomes, Probaltica Poolas, MustonenFest Iisraelis jt). Bratislavas 2016. aastal toimunud noorte muusikute konkurss-festivalil pälvis Arsis kõrgeima auhinna – Grand Prix, lisaks pärjati ansambel kuldse diplomiga ning Aivar Mäe eripreemiaga dirigeerimise eest.

 

KONTSERDI PILET:  12 €/ täiskasvanu, 6 €/ laps kuni 15 aastat

Koogikontserdi piletid saad omale lihtsal teha SIIN

Piletite müük on ka enne kontserti kohapeal.

Süütame kõik koos tuhat küünalt, seda tehes toetad kiriku kordategemist!
Pöide Maarja Kirikule saab annetusi teha: Pöide Maarja Kiriku Sihtasutuse kontole EE492200221054650133

Asukoht: Pöide küla, Saaremaa

Toetajad