Õunakohvikutepäev 2018

Pühapäev 09.09.2018 | Kell 12:00-18:00 | Kuressaare linn

September on aeg, mil puudel punavad õunad ning ikka ja jälle tekib mõte, mis saagiga teha. Saaremaa Toidufestival pakub võimalust muuta ühiselt üks tore pühapäev, 9.09, põnevaks.

Kutsume osalema Õunakohvikutepäeval kõiki, koos perede, sõprade, tuttavatega, külalistega, mõnusal pühapäeval Kuressaares!
Pühapäeval, 9.09, muutub linn elavamaks, kuna erinevates hoovides ja aladel on avatud Õunakohvikud. Iga kohvik pakub midagi põnevat ja tegijatele omast ning kutsuvad kõiki endale külla. Kõik see annab põhjust võtta ette üks mõnus pühapäevane teistmoodi linna avastamise jalutusäik.

Õunakohvikud ootavad külastajaid algusega kell 12:00 ja on lahti kindlalt kuni 18:00.

Kohvikute asukohtade kaardi saad välja printida siit samast kodulehelt,  lisaks äpp, kohvikute aadressid leiad ka maakonna ajalehtedest.

Osalevad kohvikud leitavad ka äpis

Selle aasta Saaremaa Toidufestivalil kasuta mobiilirakendust NaviCup.

1. Annab infot – näed kava ja lisainfot iga õunakohviku kohta.
2. Juhatab teed – näed kus asuvad kõik restoranid, õunakohvikud ja muud üritused ning juhatab sind lühemat teed pidi õigesse kohta.
3. Pane külastatud kohale hinne ja jaga emotsioone – sellega annad korraldajale olulist tagasisidet rahulolu kohta.
4. Leia mind üles – vajuta äpis mehikesega nuppu, sisesta oma nimi ja omavahel kokkulepitud parool ning üsna pea näed äpi kaardil kõikide oma sõprade hetkeasukohta.
5. Kasuta äppi, sest siis saab korraldaja teada ka muud põnevat statistikat ürituse kohta.

Tõmba äpp alla Google Play‘st või App Store‘st!

Sina, kes Sa soovid avada oma ÕUNAKOHVIKU vaata vajalikku infot SIIT 

Ürituse pildid pannakse üles Facebooki Saaremaa Toidufestival

KOHVIKUD AVATUD 12:00-18:00

Õunakohvikud:

Archebaldi õunatrahter

Garnisoni 24, Kuressaare (vana Maapanga kõrval)

Keskaja Elamuskeskuses Archebald avatud õunatrahter pakub nii keskaegseid kui tänapäevaseid maitseid – sööke ja jooke nii suurtele kui väikestele. Lisaks on avatud keskaja tegevuste hoov: vibu- ja ammulaskmine (tasuline), osavus- ja mõttemängud, kiviheitemasin, küülikute aed, pehmete mõõkade võitlusala ja veel…

Igal täistunnil demonstratsioonlaskmine keskaegsest varspüssist. Igal pooltunnil julgemate külastajate vahel võitlusturniirid.

Kungla õunaaed

Kungla 8, Kuressaare

Kolm kokka, ehk Karl Gregor Rauniste, Risto Laanet ja Allar Oeselg koos abilistega avavad päevaks kohviku, kus head ja paremat valmistatakse grillil ja suitsuahjus.

Maapanga kohvik

Tallinna 27 , Kuressaare (sisehoovis suure kastanipuu all)

Selles koduhoovi kohvikus kohtuvad kunst, hea muusika, hubane atmosfäär ja mis peamine- hõrgutavad maitsed.

RT14 Saaremaa

Suur-Põllu 4, Kuressaare

Ruubi Õunakohvik

Tallinna 31, Kuressaare

Maja elanikud ise võtavad osa kookide valmistamisest, kohvikus teenindamisest ja toodete müümisest. Töötuba, kus Ruubi Kodu elanikud õpetavad käepaelu punuma. Avatud uste päev, kus saab tutvuda majaga.Kogu päeva jooksul elav muusika.