Seminar: Segadused toitumismaastikul

Reede 7.09 | Kell 10:00 – 15:00 | Nasva Klubis

Seminaril tutvustatakse erinevaid toitumisnõuandeid, ilma ühte teisele eelistamata. Põnevad esinejad toovad välja toitumisest tingitud terviseprobleeme ja erinevaid arvamusi toitumise tervislikkuse teemal.

KAVA

9:30    Kogunemine

10:00 Tervitus – Rasmus Tüüts seminari moderaator
Rasmus tegeles aastal 2014  paleo toitumisega, millega kaotas kaalu kokku 28 kilo. Täna ta tegeleb aktiivselt spordiga, väga toitumist ei jälgi ning lähtub loogikast, et kõike võib, aga mõistlikult. Kuulab pigem, mida keha talle ütleb.

10:10  Süsisvesikutevaene toitumine – Anti Kukkela
Dr. Anti Kukkela on erialalt ortopeed, tema  ampluaa on aga laiem – juba mõnda aega aitab ta inimesi ka toitumisnõustamisega.

10:50 10 viga, mida algajad veganid teevad – Ants Haavel
Dr. Ants Haavel on tunnustatud silmaarst ja KSA Silmakeskuse asutaja, kes on teostanud üle 30 tuhande laseroperatsiooni. Viimase viie aasta jooksul sattus ta tänu oma laste ja patsientide terviseküsimustele tervisliku toitumise alale, kus on täiendanud ning koolitanud end intensiivselt kuni tänase päevani. Ta on sellega seoses osalenud arvukatel konverentsidel ja koolitustel Euroopas, Aasias ja USA-s. Ants on rahvusvahelise arstide organisatsiooni Vastutustundliku Meditsiini Arstide Komitee / PCRM.org / Eesti kõneisik. 5 lapse isa.

11:35  Turgutuspaus 

12:00 Toidu mõju lapse ajule, arengule ja käitumisele – Madleen Simson
Madleen Simson on toitumise ja detoksifikatsiooni spetsialist, MTÜ Stelior Eesti tegevjuht ning raamatu: „Toidu mõju lapse ajule, arengule ja käitumisele“ kaasautor. Madleen räägib uuringutest ja tõsielulugudest teemal, kuidas mõjutab toit lapse arengut ja käitumist. Ettekanne puudutab allergiliste, autistlikke, hüperaktiivsete vms terviseprobleeme ja käitumisjooni omavate laste vanemaid või ka täiskasvanuid, kellel migreenid, seedeprobleemid, ülekaal jne.

13:00 Turgutuspaus 

13:15 Kuidas parandada viljakust toitumisega – Olesja Kuznetsova
Olesja Kuznetsova on farmaatsiamagistri teaduskraadiga (proviisori erialal Tartu Ülikoolist) funktsionaalse toitumise nõustaja. Igapäevaselt töötab ta proviisori ja toitumisspetsialistina Südameapteegis.

14:00 Lõpupaneel– segadused on räägitud selgemaks.
Küsimused esinejatele ja lõppkokkuvõte

 Osalemine: 5 €
Pane ennast osalemisnimekirja: 
info@saaremaatourism.ee

Asukoht: Nasva Klubi, Sõrve maantee 53, Nasva alevik