Aste Rahvamaja - kogukonna keskus, pakub tegevusi kõigile!
MENÜÜ

Aste rahvamaja

16.september| kell 12.00-18.00 | Aste kutsub KÜLLA KÜLLA

Aste rahvamaja on, kui nii saab öelda Juveeli tehasest välja lihvitud „pärl“. Umbes paarkümmend aastat on maja tegutsenud rahva huvides ja pakkunud inimestele kooskäimise võimalust ning pakkunud kultuuri. Aste rahvamajast on saanud kogukonna keskus, kus kohtuvad varane noorus ja hiline keskiga.

ASTE PROGRAMM

Koduaia maitsed:krõbedad kartulipallid juustuga

12.00-15.00 Hoidiste (magusad, soolased) konkurss/degusteerimine.

12.30 Mõtterännak Juveeli tehase tegevuse aastatesse.

13.00 Lusti pakuvad kohalikud rahvatantsijad.

13.30 Aiandus teemaline arutelu, mida viib läbi Kai Ellart.

15.00 Lusti pakuvad kohalikud rahvatantsijad.

16.00 Thule Teater viib luulerännakule.

16.30 Parima magusa ja soolase hoidise välja kuulutamine.

17.00 Lusti pakuvad kohalikud rahvatantsijad.

Kogu päev:

Hei sina hakkaja noor, kui sa veel kahtled kas astuda Kodutütarde või Noorkotkaste ridadesse, siis tule ja veendu kui ägedad on meie kohalikud Kodutütred ja Noorkotkad. Kõik sinu kahtlused ja küsimused saavad vastuse. Meie vahvad noored räägivad sulle rõõmuga enda tegemisistest ja vastavad sinu küsimustele.

Päeva vältel toimub Loodusbingo, Fotoorienteerumine. Noorkotkad ja Kodutütred õpetavad sõlmede sidumist ja näitavad kuidas anda esmaabi.

Et emad ja isad saaks rahulikult suhelda kaubitsejatega ja kotid head paremat täis puukida ilma, et peaks pere pisimaid sellesse tegevusse segama on juntsudele energia maandamiseks batuut.

Kohalikud kaubitsejad pakuvad sööki, jooki, käsitööd ja muud põnevat. Kohale tuleb enda imeliste seepidega GoodKaarma. Karmeli pakub kõige tervislikumad õlid ja jahud.

Toimub „Nunnu“ näitus, kohaliku keraamika ringi näitus.

Avatud on aiamaitsete kohvikud, loterii. Korraliku kõhutäie eest hoolitseb Lille Catering. Hõrgud koogid kohvi kõrvale pakub Randvere TÕK.

Rasmus Tüüts hoolitseb selle eest, et meie tore laada päev ilusasti sujuks.

Asukoht: Aste alevik, Saaremaa

KÜLLA KÜLLA

Saaremaa ja Muhu külad kutsuvad Sind  Külla Külla, tutvuma külade lugudega ja maitsma põnevaid maitseid. Tule kohale!

Saaremaa Toidufestivali raames kutsuvad Külla Külla Saare maakonna erinevad külad, avades oma külade külamajad, seltsimajad, külaväljakud või muu külale olulise koha Sinu jaoks. Iga paik on eriline ja tutvumist väärt!

Külade avatud uste eesmärk ongi tutvustada Saare maakonna kogukondade lugusid, kooskäimise kohtasid, majade ehitamise põhjuseid, ajalugu ja nende käekäiku tänasel päeval. Tutvustame oma tegemisi, pakume kehakinnitust, ajame mõnusat juttu. Võib juhtuda, et tänu “Külla külla” päevale leiad endale meelepärase koha, kus tähistada koos sõpradega sünnipäeva, klassi või lennu kokkutulekut või teha hoopis midagi muud.

Kindlasti on igal külal ka üllatusi selleks päevaks.

Osalevate külade kaardi  leiad linkides SIIA

Jaga meiega oma Saaremaa Toidufestival emotsioone

Tasub silmad lahti hoida ja jälgida festivali FacebookisInstagramis ja sirvida kodulehel.

Kenast sööjast on ka toidul hea meel!

Selleks, et hea maitseelamus saaks tiivad, inspireeri teisigi: Instagrami postitustel palume kasutada @saaremaatoidufestival / #saaremaatoidufestival ning Facebooki postitustes täägida Saaremaa Toidufestival või lisada @saaremaatoidufestival. Sinu nõusolekul jagame parimaid pilte oma kanalites.

Kohtumiseni!

KÜLLA KÜLLA kutsuvad

Jaga meiega oma emotsioone

Lisaks Saaremaa Toidufestivali kodulehele tasub jälgida meie tegemisi Facebookis ja Instagramis.

Oled väga oodatud nendel kanalitel ka oma maitseelamusi ja festivaliemotsioone jagama. Selleks palume Facebooki ja Instagrami postitustes kasutada @saaremaatoidufestival / #saaremaatoidufestival. Saaremaa Toidufestivali sündmusi jäädvustame ka ise ja jagame galeriisid oma kanalites.