Autokino-Saaremaa Toidufestivalil uskumatu kogemus!
MENÜÜ

Autokino

10.09 | Kell 20:00 | Asva Viikingite küla

Autokino – sellise põneva ettevõtmisega seoses tekib enamasti silmade ette kaader mõnest Ameerika filmist ja selleks kõigeks on ka põhjust. Esimene selline avati maailmas 1933 USA-s New Jersey’s, Euroopasse jõudis esimene alles 1960.

Esimene autokino Saaremaal avatakse 10.september 2019 Saaremaa Toidufestivali, Asva Viikingite küla ja Kinobussi koostöös 🙂

Teoks saab midagi erakordselt nauditavat sügisesel päikeseloojangu järgsel ajal:

Näidatav film

RICHARDI HÜVASTIJÄTT

Professor Richard on palju aastaid püüdnud olla teistele eeskujuks ja elada õigesti. Ühtäkki saab ta teada, et põeb ravimatut haigust, ja tema maailm kukub kummuli. Täies riides basseini sukeldunud, elab ta oma elu mõttes uuesti läbi ja mõistab, et nüüdsest kaovad tema päevad kiiresti ja tagasipöördumatult nagu liiv sõrmede vahelt. Kui elada on jäänud nii vähe, siis olgu elu vähemalt lõbus ja muretu! Ta heidab saatusele kinda ja hakkab elama nii, nagu oli alati tahtnud, kuid polnud söandanud. Kui olla mina ise, siis täiega! Richard otsustab, et ei hoia end enam milleski tagasi. Algab peadpööritav elu, täis vingerpusse ja ogarusi. Seiklused veetlevate naistega, lõputud peoõhtud, vein, martiini ja sellised elu õppetunnid, mida on võimatu unustada!

Peaosas Johnny Depp

OLULINE:

Kohal olla alates 20:00, mil toimub parkimine, saad valida ja osta omale meeldivad suupisted.

Kino algus 21:00, hilinejad territooriumile ei pääse, alale pääsemine lõpeb 20:45

Hinnad:

Asukoht: Kahtla küla – Asva Viikingite küla territoorium

KAS TEAD:

Asva külatagusel madalal heinamaal paikneb Põhja-Euroopa tuntumaid pronksiaja kindlustatuid asulaid, mis on nime andnud tervele arheoloogilisele kultuurile. Asva kultuur on Läänepoolsemate soome-ugrilaste hilispronksiaja kultuur, mille majanduse aluseks oli karjakasvatus, hülgepüük, algeline maaviljelus ja pronksivalamine. Seljak, millel asula paikneb, oli pronksiajal laid või poolsaar madalas merelahes. Tänaseks on meri siit taganenud mitme kilomeetri kaugusele, kunagist rannaasulat meenutab paik vaid kevaditi suurvee ajal.
Vanimad asustusjäljed pärinevad II aastatuhandest e.m.a., kui asula ainsaks looduslikuks kaitseks oli meri. 8.-7. sajandil e.m.a ümbritseti neemik kividest ja puust kaitsetaraga, mille taha rajati muld ja savipõrandatega hooned. Leidude hulgas olid ülekaalus savinõukillud (kokku üle 32 000), mis annavad tunnistust väga erinevate nõude kasutuselolekust tollases majapidamises

 

Üritusi pildistatakse ja osaliselt ka filmitakse, jäädvustused avalikustatakse Saaremaa Toidufestivali Facebookis, Instagramis ja kodulehel.

Saaremaa Toidufestivalil on lisaks kodulehele ka oma Facebook ja Instagram 
Oleme tänulikud kui jagad ka meiega oma kinoelamusi, selleks palun oma Instagrami postitustel kasutada #saaremaatoidufestival või täägi meie Facebooki oma FB postitusi tehes @. Sinu nõusolekul jagame parimaid pilte ka meie sotsiaalmeedias.