Kuressaare Tänavapiknik vallutab kesklinna!
MENÜÜ

Kuressaare Tänavapiknik

Laupäev 7.september | Kell 18:00 – 23:00 |Kuressaare kesklinn

Kuressaare Tänavapiknik toimub taas, lauad kulgevad sel aastal taas Kuressaare kesklinnas.  Nagu ikka, meie poolt on valgete linadega kaetud kilomeeter laudasid, Sinu poolt maitsvad söögid-joogid ja meeldiv seltskond.

Kuressaare Tänavapiknik algab 7. septembril 18:00 ja kell 23:00  seejärel on aeg piknik lõpetada ning suunduda mõnusatele jätkuüritustele linna kohvikutesse, restoranidesse ja ööklubidesse.

Pika laua taha on oodatud kõik siit- ja sealtpoolt merd tulijad.

Piknikulauad sätitakse ülesse piki Lossi ja Tallinna tänavat.

Kuressaare Tänavapikniku laudade broneerimine

Laudade broneerimine toimub sel aastal veidi teisiti, kui seni – 𝐛𝐫𝐨𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢𝐧𝐞 𝐚𝐥𝐠𝐚𝐛 𝟏𝟒. 𝐚𝐮𝐠𝐮𝐬𝐭𝐢𝐥 𝐤𝐞𝐥𝐥 𝟎𝟗:𝟎𝟎 Fienta 𝐩𝐥𝐚𝐭𝐯𝐨𝐫𝐦𝐢 𝐤𝐚𝐮𝐝𝐮.
𝐊𝐔𝐈𝐃𝐀𝐒 𝐁𝐑𝐎𝐍𝐄𝐄𝐑𝐈𝐌𝐈𝐍𝐄 𝐊Ä𝐈𝐁?
▪ Mine aadressile – täpsustub veel
▪ Ürituse alt avaneb Kuressaare kaart, kuhu lauad kõik kenasti peale märgitud. Vali endale kaardilt laud just endale sobivas kohas.
▪ Ühte lauda mahub 8 inimest, nagu ka eelmistel kordadel ja minimaalne broneeritav kogus on 1 laud.
▪ Sel korral tuleb arvestada ka sümboolse broneerimistasuga 1€ piknikulise kohta, ehk 𝐥𝐚𝐮𝐚 𝐛𝐫𝐨𝐧𝐞𝐞𝐫𝐢𝐧𝐠 𝐦𝐚𝐤𝐬𝐚𝐛 𝟖€ (+0.72€ Fienta teenustasu)
▪ Kui selgub, et Te piknikul siiski osaleda ei saa, tühistage palun enda broneering klikkides e-maili jaluses olevale piletiostu numbrile, et järgmised röömsad piknikulised saaksid endale laua broneerida.

Tänavapikniku kontakt: info@visitsaaremaa.ee   või +372 45 33 120

Jaga meiega oma emotsioone

Tasub silmad lahti hoida ja jälgida festivali FacebookisInstagramis ja sirvida kodulehel.

Kenast sööjast on ka toidul hea meel!

Selleks, et hea maitseelamus saaks tiivad, inspireeri teisigi: Instagrami postitustel palume kasutada @saaremaatoidufestival / #saaremaatoidufestival ning Facebooki postitustes täägida Saaremaa Toidufestival või lisada @saaremaatoidufestival. Sinu nõusolekul jagame parimaid pilte oma kanalites.

Kohtumiseni!

Kuressaare  on Saaremaa ainus linn ehk Saaremaa pealinn, ühtlasi Eesti läänepoolseim linn.

Kuressaare on tekkinud muinassaarlaste tugi- ja kauplemiskohas Põduste jõe suudmes tuhatkond aastat tagasi ning hiljem arenes 14. sajandil ehitatud ja tänapäevani säilinud piiskopilinnuse juurde. Linna merepoolses servas asuv linna vanim ehitis Kuressaare linnus on Saare-Lääne piiskoppide kunagine linnus.

Linna keskosa on ajalooliselt väärtusliku vanalinna arhitektuuri kaitseala, kus asub mitmed Saare maakonna ja Kuressaare linna asutusi ning ohtralt kauplusi, restoranid ja kohvikud, kultuurikeskus, päevakeskus, teater ja kino.

Ajalooliselt on Kuressaare tuntud saksakeelse nimega Arensburg (algne kirjapilt Ahrensborch), esialgu tähistas see piiskopilinnust, hiljem ka selle kõrvale tekkinud alevikku.  Paralleelselt oli kasutusel ka eestipäraseid nimesid, kõige laialdasemalt neist oli levinud Kuresaar.

Eesti iseseisvudes 1918. aastal võeti ametlikult kasutusele senised maakeelsed nimed – nii Kuresaar kui ka Kuressaare. Aastal 1933 otsustas Eesti valitsus, et ametlikus kirjakeeles jääb kasutusele ainult nimevorm Kuressaare. Saksa okupatsiooni ajal ennistati Arensburgi nimi, mis kehtis okupatsiooni lõpuni. Suurema osa Nõukogude okupatsiooniajast kandis linn Kuressaarest pärit bolševikust revolutsionääri Viktor Kingissepa järgi nime Kingissepa. 

Kuressaare on turismilinn ning seetõttu on Kuressaare hotellid mitmekülgsed. Kliki  Kuressaare majutus – lisaks majutusele Kuressaares leiad ka muud olulist infot. Kuressaare restoranid pakuvad ohtralt maitseelamusi, lisaks leiad muidugi linnast ka õdusad kohvikud.

kuressaare-logo