Kuressaare Tänavapiknik
Laupäev 9.09 | Kell 18:00 – 23:00 |Kuressaare kesklinn
Kuressaare Tänavapiknik toimub taas, lauad kulgevad sel aastal taas Kuressaare kesklinnas. Nagu ikka, meie poolt on valgete linadega kaetud kilomeeter laudasid, Sinu poolt maitsvad söögid-joogid ja meeldiv seltskond.
Kuressaare Tänavapiknik algab 9. septembril 18:00 ja kell 23:00 seejärel on aeg piknik lõpetada ning suunduda mõnusatele jätkuüritustele linna kohvikutesse, restoranidesse ja ööklubidesse.
Pika laua taha on oodatud kõik siit- ja sealtpoolt merd tulijad.
Piknikulauad sätitakse ülesse piki Lossi ja Tallinna tänavat.
Kuressaare Tänavapikniku laudade broneerimine algab augustis
Tänavapikniku kontakt: info@visitsaaremaa.ee või +372 45 33 120
Jaga meiega oma emotsioone
Tasub silmad lahti hoida ja jälgida festivali Facebookis, Instagramis ja sirvida kodulehel.
Kenast sööjast on ka toidul hea meel!
Selleks, et hea maitseelamus saaks tiivad, inspireeri teisigi: Instagrami postitustel palume kasutada @saaremaatoidufestival / #saaremaatoidufestival ning Facebooki postitustes täägida Saaremaa Toidufestival või lisada @saaremaatoidufestival. Sinu nõusolekul jagame parimaid pilte oma kanalites.
Kohtumiseni!
Kuressaare on Saaremaa ainus linn ehk Saaremaa pealinn, ühtlasi Eesti läänepoolseim linn.
Kuressaare on tekkinud muinassaarlaste tugi- ja kauplemiskohas Põduste jõe suudmes tuhatkond aastat tagasi ning hiljem arenes 14. sajandil ehitatud ja tänapäevani säilinud piiskopilinnuse juurde. Linna merepoolses servas asuv linna vanim ehitis Kuressaare linnus on Saare-Lääne piiskoppide kunagine linnus.
Linna keskosa on ajalooliselt väärtusliku vanalinna arhitektuuri kaitseala, kus asub mitmed Saare maakonna ja Kuressaare linna asutusi ning ohtralt kauplusi, restoranid ja kohvikud, kultuurikeskus, päevakeskus, teater ja kino.
Ajalooliselt on Kuressaare tuntud saksakeelse nimega Arensburg (algne kirjapilt Ahrensborch), esialgu tähistas see piiskopilinnust, hiljem ka selle kõrvale tekkinud alevikku. Paralleelselt oli kasutusel ka eestipäraseid nimesid, kõige laialdasemalt neist oli levinud Kuresaar.
Eesti iseseisvudes 1918. aastal võeti ametlikult kasutusele senised maakeelsed nimed – nii Kuresaar kui ka Kuressaare. Aastal 1933 otsustas Eesti valitsus, et ametlikus kirjakeeles jääb kasutusele ainult nimevorm Kuressaare. Saksa okupatsiooni ajal ennistati Arensburgi nimi, mis kehtis okupatsiooni lõpuni. Suurema osa Nõukogude okupatsiooniajast kandis linn Kuressaarest pärit bolševikust revolutsionääri Viktor Kingissepa järgi nime Kingissepa.
Kuressaare on turismilinn ning seetõttu on Kuressaare hotellid mitmekülgsed. Kliki Kuressaare majutus – lisaks majutusele Kuressaares leiad ka muud olulist infot. Kuressaare restoranid pakuvad ohtralt maitseelamusi, lisaks leiad muidugi linnast ka õdusad kohvikud.