Kutse: Saaremaa Toidufestivali avamisele
MENÜÜ

Kutse: Saaremaa Toidufestivali avamisele

Saaremaa Toidufestival sai alguse 2014. aastal ja selle eel tõdeti, et kohaliku toidu osatähtsus on tõusuteel, sest uusi kohalikke tooteid ja tegusaid tootjaid tuleb üha juurde. Nüüd, üheksa aastat hiljem on need mõtted endiselt asjakohased ja paistab, et kohalikku toorainet hinnatakse rohkem kui eales varem.

Kuigi oma ja kohalik on alati kallis, on meil rõõm ja õnn piiluda festivali avapäeval ka natuke teise kultuuri maailma.

Festivali avasõnad koos Aserbaidžaani kultuuriga

Kutsume Sind kallis toetaja, koostööpartner, sõber, tuttav festivali tagasihoidlikule avaüritusele.

Kuhu tulla 8.september

WOW Elamuskeskus Merikotka 1, Kuressaare

Ootame Sind: kell 15.00

Kavas

Aserbaidžaani maitsedpahlavaaAserbaidzaan

Kõigil huvilistel on võimalus ette tellides ja peale avasõnu osa saada Aserbaidžaani maitsetest WOW Elamuskeskuse teisel korrusel.

Pakutakse kerget pealelõuna einet: menüüs on dolmaa ja pahlavaa.

Maksumus: 15 €/ 1 inimene
Võimalus saada arve, mille esitavad Aserbaidžaani esindajad.

Teata oma osalusest

Selleks, et nii festivali korraldajad kui ka Aserbaidžaani esindajad oleksid Sinu tulekuks valmis, palun teata oma osalusest avaüritusest  hiljemalt esmaspäeval, 5. septembril.

Registreeru palun siin oleva lingi kaudu: https://forms.gle/JTiFSxdt5rYW1iUr5

Arzu Guliyeva

Arzu on aserbaidžaanlane, kes sündinud ja elab Tallinnas.  Ta elab ja austab Aserbaidžaani kombeid ja traditsioone. Nagu üks õige Aserbaidžaani naine armastab ta väga kokata ning järgida oma esivanemate oskusi. Aserbaidžaanlased ütlevad: iga Aserbaidžaani naine oskab valmistada ülimaitsvaid roogasi.  Arzu kohta see ütlus kindlasti paikka peab. Tema tehtud on ka avapäeva maitsed.

Rovshan Nur

Rovshan on Aserbaidžaani kultuuri üks eestkõnelejaid Eestis (resideerub Eestis alates 2008). Ta on sündinud sajandite pikkuste traditsioonidega Bakuu linnas, kus ta lõpetas Aserbaidžaani Kunstiakadeemia ning sai Aserbaidžaani Kunstnike Liidu liikmeks. On õppinud meisterliku vaibakunsti tehnikat, mis on iidne ja traditsiooniline käsitöö Aserbaidžaanis, sai teada oma rahva iidse kultuuri saladusi. Eestis lõpetas ta Eesti Kunstiakadeemia ja sai omapärase stiiliga maalikunstnikuks.

Naudime maitseid, mõnusat vestlust ja koos olemist!