Linnalood maitsetega- põnev seiklus Kuressaares. Ole kohal!
MENÜÜ

Maitsega linnalood

Saare maakonna ainus linn Kuressaare tekkis muinassaarlaste tugi- ja kauplemiskohta Põduste jõe suudmesse tuhatkond aastat tagasi. Hiljem arenes linn 14. sajandil ehitatud ja tänapäevani säilinud tolleaegse Arensburgi piiskopilinnuse kõrval. Taani hertsog Magnuse kaasabil sai Kuressaare (tollane Arensburg)  8. mail 1563 linnaõiguse. Esimene mudaravila ehitati Kuressaarde 1840. aastal ja siis sai Kuressaare tuntud kuurordiks ning puhkusesihtkohaks.

Linnalood

ja veel põnevate maitsetega, toob huvilisteni Maret Soorsk. Maret on olnud aastakümneid seotud Saaremaa Muuseumiga, seega pole üldse midagi imestada, et linna majade lood on tal täitsa põhjalikult teada.

linnalood

Seltskond Kuressaare kuursaali ees 1929 / SA Saaremaa Muuseum/ SM F 3761:779 F.

On enam kui selge, et nii pika ajalooga turismilinnas tekkis erinevaid kohvikuid, restorane ja muid toiduga seotud kohti. Lisaks hakkasid nutikad linnakodanikud ise tootma erinevaid toiduaineid ja Kuressaare kesklinn on läbi aegade olnud turuplatsiks kauplejatele.

Milliste maitsetega linnalood on Kuressaare vanades majades peidus? Mis neis täna toimub?

Maret viib Sind umbes 1,5-tunnisele jalutuskäigule, mille jooksul tuleb juttu restoranist “Royal,” Lille pagaritöökojast, Koschemjakini vorstitööstusest ja veel paljust muustki.

Maitsega linnalood tuuridel saad osaleda:

Osalemise info

Osalustasu 10€/1 inimene

Osaleda saad vaid siis kui oled ennast eelnevalt kirja pannud, selleks kliki SIIN
Peale kirja panemist saadetakse Sulle arve ja selle tasumisel saad teada, kust maitsega linnalood alguse saavad.

Jaga meiega oma emotsioone

Lisaks Saaremaa Toidufestivali kodulehele tasub jälgida meie tegemisi Facebookis ja Instagramis.

Oled väga oodatud nendel kanalitel ka oma maitseelamusi ja festivaliemotsioone jagama. Selleks palume Facebooki ja Instagrami postitustes kasutada @saaremaatoidufestival / #saaremaatoidufestival. Saaremaa Toidufestivali sündmusi jäädvustame ka ise ja jagame galeriisid oma kanalites.