MENÜÜ

Näitus: Lusikas – hõbe, kahvel – kuld!

5.-15.09 | Kell 11:00-19:00 | Kuressaare linnuse näitusesaalis

 

Näitus on järgmine 2016 alustatud näitustesarjast, mille üks olulisemaid eesmärke on tutvustada ja väärtustada Eestis aegade jooksul toodetud tarbe- ja kunstiesemeid.  Olgu nad siis klaasist, savist või seekord hõbedast. Sel aastal on tähelepanu all Saaremaa enda ettevõtte tegemised, kunagine Aste juveelitehas kannab täna nime Sarmet OÜ.

Astes tegutseb 1961. aastast metallitööstus, mis on aegade jooksul kandnud erinevaid nimesid. Alustati Tallinna Juveelitehase Aste tsehhina, siis oli Tallinna teadusaparaatide katsetehas Delta, edasi Eksperimentaalne juveelitehas nr 1, tehas Aste, ettevõte Sarmet ja nüüd on ta osaühing Sarmet. Hõbetamist alustati 1963. aasta suvel. Kogu tegevusaja jooksul on toodetud uushõbedast ülehõbetatud või ka osaliselt kullatud lauatarbeid.

 

Too oma lauahõbe näitusele:

Nagu varasematel aastatel nii ka sel aastal on saarlastel võimalik näitusele pakkuda enda varasalvedes olev lauahõbe.  Sinul leidub kindlasti põnevaid esemeid, too need näitusele, selleks võta palun ühendust Saaremaa Muuseumi programmijuhi Taiel Varesega taniel.vares@saaremaamuuseum.ee 

Ootame huviga põnevaid esemeid saarlaste kodudest!

Näitus: Lusikas – hõbe, kahvel – kuld! avamine 5.09 kell 16:00

Näitus on avatud: 

Kolmapäev-pühapäev 11.00–19.00 (kassa avatud 11.00–18.00)

Pilet näitusele: 4 €,  õpilased  3 €

Kui soovid lisaks näitusele ka Saaremaa Muuseumiga tutvuda on pilet 8 €, õpilased 6 €

Näitus jääb avatuks 30.septembrini!

Üritusi pildistatakse ja osaliselt ka filmitakse, jäädvustused avalikustatakse Saaremaa Toidufestivali FacebookisInstagramis ja kodulehel.

Oleme tänulikud kui jagad ka meiega oma maitseelamusi. Selleks palume oma Instagrami postitustel kasutada #saaremaatoidufestival. Facebook postitustel täägi meie Facebooki oma FB postitusi tehes @saaremaatoidufestival. Sinu nõusolekul jagame parimaid pilte ka meie sotsiaalmeedias.

 

 

 

Toetajad