Näitus Kuressaare Piiskopilinnuses! Tule uudistama!
MENÜÜ

Näitus: Perenaise abi mees!

Näitus alates 3.09| Kuressaare linnuse näitusesaalis

Näitus “Perenaise abi mees!” on järgmine 2016 alustatud näitustesarjast, mille üks olulisemaid eesmärke on tutvustada ja väärtustada Eestis aegade jooksul toodetud tarbe- ja kunstiesemeid.  Olgu nad siis klaasist, savis,  hõbedast või miks mitte puust. Sel aastal on tähelepanu all  varasematel aegadel peranaise toimetamisi toetanud abivahendid ja masinad ehk  abimehed või ehk hoopis abi mehed 🙂

Jaan Mändmaa erakogu

Foto: Maanus Masing/ Saarte Hääl

Näitusel on näha Jaan Mändmaa erakogust pärinevad eksponaadid. Jaan Mändmaa on mees, kes oma Miilaste tallu Saaremaal Kehila külas on rajanud omapärase kodumuusemi. Talus on eksponeeritud peamiselt merenduse ja kalandusega seotud etnograafilisi esemeid. Suurem osa vanavarast pärineb samast talust, ülejäänu on omanik kogunud mujalt Saaremaalt ja allvee-ekspeditsioonidelt. Mitmetuhande eseme hulgas leidub hulganisti unikaalseid tarbeesmeid ja tööriistasi, mis on olnud kunagi perenaisele suureks abiks toimetamistel.

 

Näitus: Perenaise abi mees!  avamine 3.09 kell 16:00

 

Näitus: Perenaise abi mees!  – koostaja ja korraldaja Saaremaa Muuseum

Kolmapäev-pühapäev 11.00–19.00 (kassa avatud 11.00–18.00)

Pilet näitusele: 4 €,  õpilased  3 €

Kui soovid lisaks näitusele ka Saaremaa Muuseumiga tutvuda on pilet 8 €, õpilased 6 €

Näitus jääb avatuks 4. oktoobrini!

Üritusi pildistatakse ja osaliselt ka filmitakse, jäädvustused avalikustatakse Saaremaa Toidufestivali FacebookisInstagramis ja kodulehel.

Oleme tänulikud kui jagad ka meiega oma maitseelamusi. Selleks palume oma Instagrami postitustel kasutada #saaremaatoidufestival. Facebook postitustel täägi meie Facebooki oma FB postitusi tehes @saaremaatoidufestival. Sinu nõusolekul jagame parimaid pilte ka meie sotsiaalmeedias.