Õunakohvikud vallutavad päevaks Kuressaare!
MENÜÜ

Õunakohvikute päev

Vali rubriik:

Õunakohvikute päev, 17.september – iga õunasõbra unistuste pühapäev!

Iga aasta septembri keskpaigas on üks ja ainus eriline pühapäev, mil Kuressaare kohvikute arv lausa mitmekordistub – just sel päeval on avatud Saaremaa Toidufestivali maitseküllased Õunakohvikud. See on igati eksklusiivne võimalus kõigile, kes soovivad kas või üheks päevaks päris oma kohviku avada. Õunakohvikud on nagu õunad ise – alati on vanu häid tuntud „sorte“ ehk juba tuttavaks saanud hoovikohvikuid, aga ka täiesti uusi üllatajaid. Iga kohvik on omamoodi, aga kõik nad on „õunast tehtud“ ehk saiad, pirukad, koogid ja joogid tulevad suuremalt jaolt otse õunast.

Õunakohvikute külastamiseks tasubki varuda terve päev ja küllap jääb sellest tegelikult puudugi, sest põnevaid kohti on lihtsalt niivõrd palju. Kuressaare on just paraja suurusega, et kohvikust kohvikusse jalutada või jalgrattaga sõita. Nii kujuneb sellest päevast mõnusalt tervislik gurmeeretk, kuhu pere ja sõbradki kaasa kutsuda.

Üks on klaar – sügisene õunasaak leiab alati uskumatult loomingulist kasutust ja tundub, et väärt retsepte jagub suisa lõputult!

Pisikesed soovitused

ÕUNAKOHVIKUD KAARDIL

Jaga meiega oma emotsioone

Tasub silmad lahti hoida ja jälgida festivali FacebookisInstagramis ja sirvida kodulehel.

Kenast sööjast on ka toidul hea meel!

Selleks, et hea maitseelamus saaks tiivad, inspireeri teisigi: Instagrami postitustel palume kasutada @saaremaatoidufestival / #saaremaatoidufestival ning Facebooki postitustes täägida Saaremaa Toidufestival või lisada @saaremaatoidufestival. Sinu nõusolekul jagame parimaid pilte oma kanalites.

Kohtumiseni!

SUL ON SUUR KIRG JA TAHE ISE õunakohvik teha

Mida rohkem eriilemelisi õunakohvikuid, seda mõnusam on avastusretkele minna. Kõik huvilised on teretulnud, mis selleks vaja saad teada klikates Kohvikute registreerimine lõppenud

ÕUNAKOHVIKUD

Õunakohvik Take Off   – parvlaevadel 11.-17.septemberTake off logo

Asukoht: parvlaevad Piret ja Tõll

Saaremaa Toidufestival ulatub sel aastal lausa mandrini välja –  Õunakohvikute päev algab juba Take Off pardarestost. Ja seda tervelt 7 päeva!

Päevamenüüs on alati ootamas supid ning praed, kus lisaks kala-, linnu- ja sealihast valminud roogadele on valikus ka taimetoit. Vali kõrvale toorsalat, lisa juurde seemneid, ürte, krutoone või salatikastmed, täienda einet saia- ja leivavalikuga ning vägilasele vääriline eine on nautimiseks valmis!

Igal ajal on saadaval võileivad, paninid, värsked salatid, kohapeal valminud smuutid, pagari- ja kondiitritooted, samuti vrapid, mahe- ja toorbatoonid, joogivalik ning maitsvad puuviljad.

Lisaks otse loomulikult Saaremaa Toidufestivali Õunakohvikute päevaga seoses leiab pardarestost palju õuntest valmistatud toite. Tulge proovima!

Bakaak

Asukoht: Ida 1, Kuressaare

Kohalik foodtruck Bakaak avab oma kohviku, kus lisaks tavapärasele menüüle pakume ohtrasti õuna limpsi ja õunakooki, ning kindlasti ka istekohta meie kohvikus.

Blatt

Asukoht: Uus-Roomassaare 6 (hoovis), Kuressaare

Naudime lihtsat olemise ilu ja kadunud aegade võlu. Olgu see kummardus soojale pühapäevale ja kunagisele Blatti Pansionile. Pakume varasügisesi küpsetisi õrna džassi saatel. Suud teeb õige magusaks suhkruvatt.

Olete lahkesti palutud!

Coopi heategevuslik õunakohvik

Asukoht: Raekoja 1, Kuressaare

Ootame Sind pühapäeval Coopi tööpere heategevuslikku õunakohvikusse (Raekoja 1, Kuressaare), kus muudame kaubamaja esise õdusaks kohvikuks, mille kogu müügitulu läheb MTÜ Saaremaa Vähiühing toetuseks, kes pakuvad hindamatu väärtusega toetust, tuge ja nõu vähihaigetele ning nende peredele, kes seda rasket haigust trotsides vajavad. Kohvikus saad nautida Coop Saaremaa tööpere koduköökides valminud kooke ja hoidiseid.

Aitäh, et aitad meil aidata!

Elu ätsed

Asukoht: Väljaku 8, Kuressaare

Kohvik töötab uue riigigümnaasiumi territooriumil. Kohvikus toimetavad Saaremaa Gümnaasiumi töötajad. Igal täistunnil on külastajatele mõni üllatus. Pakutakse erinevaid hõrgutisi nii õunast kui ka muust maitsvast. Mõeldud on igas vanuses külastajate peale. Ilm ei ole takistuseks, saame olla nii väljas kui ka sees.

Hariduse ampsud

Asukoht: Hariduse 13, Kuressaare

Kõik on uus septembrikuus! Hariduse kool on Upalt tagasi, metsakoolist on saanud taas linnakool ja veel missugune! Uhke ja särav! Ootame kõiki seda ilu kaema ja kõhtu täitma! Pakume õpetajate, hoolekogu ja lastevanemate poolt valmistatud soolast ja magusat, koolisuppi ja väikest meelelahutust. Tegemist on heategevusliku kohvikuga, mille teenitud tulu läheb koolipere heaolu suurendamiseks.

Ekskursioonid koolimaja siseruumides toimuvad kell 12.00, 13.00, 14.00 ja 15.00

Ootame teid!

Imelik

Asukoht: Transvaali 34, Kuressaare

Me teame, et sügaval sisimas oleme me kõik vähemalt natuke, kui mitte väga imelikud. Meie juures on teretulnud kõik iseäratsejad ja ilmanarrid! Laseme muusikat, pakume soolast ja magusat, imelikku ja normaalset, laome letti ka riided ja käsitöö. Ja kui kulutasid taskuraha juba teises kohvikus ära, siis pole muret! Koogi vastu võid meile pakkuda midagi muud head: lilli, kulinaid, kolinaid, mõni lahe kleeps või hoopis üks hea laul(pillid meie poolt). Olge imelikud edasi ja kohvikus näeme!

Kevade Õunahoov

Asukoht: Kevade 11 , Kuressaare

Kevade Õunahoov avab taas oma väravad ja kõik vanad-uued sõbrad- te olete väga oodatud! Ka sel aastal pakume teile midagi uut ja ülihead, kuid vanad lemmikud on samuti teid ootamas. Nagu näiteks parfee, beseerull, Pavlova, Doomino kook. Üks megalahe uudis on meil ka- sushi on tagasi! Saaremaa Mesi Valjalast on kohal meekoormaga ja valik väga rikkalik. On tavalist, kreemjat ja naturaalse jõhvikapulbriga. Meil saate nii kohapeal maiustada kui kõike ka kaasa osta, kui kõhus enam ruumi ei jagu.

Tulge ja naudime koos seda imelist päeva!

LC Kuressaare Pireti heategevuskohvik LAHKUS LOEB

Asukoht: Lossi 17, Kuressaare

Piretite õunakohvik pakub hõrke maitseelamusi ning kuuma kohvi.

Meie juurde pääsed Kitzbergi tänava poolt! Tule naudi ja tee head!

Merineitsi Õnnelik Ubin

Asukoht: Ravila 2a, Kuressaare

Meie  kohvikus saab sooja pannkooki koduste moosidega, uudseid ja traditsioonilisi küpsetisi õuntest ja midagi soolast ka.
Sügisest vihmasabinat pole vaja karta, meie pakutavat saab nautida ka telgi varjus istudes.
Kätt saab proovida õnneloosis – iga loos võidab!

Paradiisiõun

Asukoht: Kitzbergi 22, Kuressaare

Paradiisiõuna kohvik rõõmustab nii teie keelt kui meelt! Pakume noore köögikuninga hõrgutisi: soolaste roogade staariks on pannileib suitsukala kreemiga. Lisaks pakub peakokk hõrku lasanjet ning muskaatkõrvitsa suppi erinevate lisanditega. Maiasmokad saavad nautida erinevaid küpsetisi õuna-iirise kaneelirullidest red velveti tordi ja vanaema õunakoogini. Hingekosutuseks on kohviku alal oodata elavat muusikat- lavale astub ansambel, millesugust Kuressaares just tihti ei kohta. Tuntuid lugusid sellest ja eelmisest sajandist esitatakse fagoti ning klaveri/kitarri koosluses. Kirsiks õunakoogil on vestlusmenüü vaimse tervise spetsialistiga.

Paradiisiõuna kohvik pakub rõõmsaid elamusi, tule ja saa hea tuju peale kauba!

Pintsel, Pits ja Pirukas

Asukoht: Tallinna 2, Kuressaare (Raekoja ees)

Sellel aastal on meie õunakohvikus kunstiloterii, kus iga loos võidab. Korraldame ka selleks päevaks õuna teemalise näituse. Ja muidugi meie kunstnikud valmistavad palju erinevaid hõrgutisi õuntega ja õunteta.

Putukate Kodu

Asukoht: Õie 2, Kuressaare

Kuressaare Ida- Niidu lasteaiapere ootab kõiki õunakohvikusse “Putukate Kodu”! Lasteaia hoovis saab keha kinnitada lastevanemate ja õpetajate poolt valmistatud imemaitsvate küpsetiste ja erinevate janukustutajatega. Lastel on võimalik ronida atraktsioonidel, mängida liivakastis, kiikuda või joonistada kriitidega. Taustaks mängib mõnus muusika. Päeva vältel on kavas erinevaid üllatusi igas vanuses lastele ja ka täiskasvanutele. Tegemist on heategevusliku kohvikuga, milles teenitud tulu läheb erinevate õppevõimaluste avardamiseks! Korraldajateks on lasteaia hoolekogu koos laste, lastevanemate ja õpetajatega. Propageerime keskkonnasäästlikust ja ringmajandust. Seega soovitame teil kodust kaasa haarata oma taldrik ja joogitops, millega kohvikust kohvikusse rännata. Loomulikult, kui sa juhtumisi need kodust kaasa võtmata unustasid, siis meil on olemas ka oma varustus, kuhu saab maitsvaid toite ja jooke paigutada. Olete kõik rõõmsalt oodatud!

Pärli õunaaed

Asukoht: Kummeli 8, Kuressaare

La Perla kollektiiv teeb Pärli õunaaaia, kuid seekord leiate meid uuelt aadressilt. Ootame oma vanu ja uusi sõpru Kummeli 8, mis asub Kummeli Coopist üle tee. Pakkumises on eelmise aasta hitte, nagu näiteks kalasupp, panniroog, õunatiramisu, kui ka uusi ägedaid tulijaid. Hoovis leidub ka tegevusi lastele. Saab sööki, saab jooki, saab kohvi ja kooki!

Roosa elevant

Asukoht: Merikotka 34, Kuressaare

Avasta imemaitsvat ja nüansirohket õunamaailma Roosa Elevandi kohvikus!

Roosa Elevandi eesmärk on igas suutäies esile tuua õunte mitmekülgsust. Meie suussulavast Jaapani õunakarrist kuni taevalike õunakookide, tassikookide, juustukoogi ja Pavlovani – meil on midagi igale maitsele! Seekord teeme kõike topelt, et ükski õunasõber ei peaks lahkuma tühja kõhuga!

Seen ja öun

Asukoht: Vallimaa 7, Kuressaare

Kui äng ja vimm on sinu hinges ja kihk on võtta veel üks kook siis ära hakka end hillitsema vaid Aavikute juurde sammud sea.

Muuseumirahvas ootab külalisi Aavikute muuseumi aiakohvikusse, kus pakume maitseelamusi nii magusa- kui soolasesõpradele. Menüüsse kuuluvad näiteks seenesupp, Joosepi kreemikook ja erinevad pirukad. Lisaks avame ka muuseumi peaukse ning igal kohvikukülalisel on võimalus tutvuda kuulsate Aavikute elu ja tegevusega, mängida sõnamänge ja kuulata Johannes Aaviku häält.

STH Õunakas

Asukoht: Hariduse 12, Kuressaare

Hei-hei kõik õunasõbrad! Me tuleme taas, juba kolmandat aastat. Kohvikus tuleb müügiks palju magusaid kuid ka soolaseid küpsetisi.

Kui aga letilt on kõikse parem (nii magus kui soolane) juba kõhtu jõudnud ning sooviks veidi silmailu (keraamikat ja heegeldatud loomakesi), siis S-Stuudio seda ka pakub.

Samuti tühjendame riidekappe! Ootame kõiki külla!

Taevamanna

Asukoht: Tallinna 45,  Kuressaare

Kui kirikusse ei julge tulla, siis ära muretse – meie Õunakohvik sinult tükki küljest ei hammusta!

Hammusta parem ise – koogid, kohv-tee-kakao, pehme jäätis ja palju muud viivad kirikuhoovis keele alla. Kirikuhoone uksed on samuti avatud – igaühele, kes tahab tulla vaikselt mõtisklema, koguduse ajaloo kohta uurima või lihtsalt niisama uudistama.

Iga ost toetab koguduse noortetööd!

Tagahoovi kohvik

Asukoht: Kungla 15, Kuressaare

Meil on väike juubel! 🎈 Ootame teid külla juba viiendat korda ja seda nagu ikka iga ilmaga! Kindlasti tasub meie juurest läbi jalutada ka õhtupoole ja kasvõi täis kõhuga, sest häid maitseid jagub kõigile ja kõike saab ka karbiga kaasa osta.

Sel aastal on menüüs näiteks juustukoogi-vaarikabrownie, tiramisu, maasikaunelm, pirni-mandlikook, vegan banaanileib, rummipallid ja muidugi ka ülimenukas Napoleoni kook. Õunafännidele küpsetame õuna-halvaakringlit ja pirukaid! Lisaks pakume pannileiba, sooja pärlkuskussipada, feta-spinatipirukat, pitsakringlit ja kukeseenepirukat.

Väikeses Tagahoovi kohvikus pakume teile näiteks kass Arturi kooki, šokolaadipopkorni ja mozzarella-tomatibruschettasid ning küpsetame tellimise peale värskeid käsitööfriikaid.

Lisaks söögile saab meilt kaasa osta ka vähemalt kümnel erineval moel valmistatud õunamoose ja avatud on väike riideturg.

Toidupanga Õunake

Asukoht: Ravila 1 a, Kuressaare

Pakume erinevaid küpsetisi õuntest, soolaseid ja magusaid pirukaid, ning kindlasti saab kohvi või tee kõrvale endale meelepärase torditüki. Kõik tooted on valmistatud suure armastuse ja hoolega meie enda vabatahtlike poolt ja mis kõige ägedam, meie enda armsa Saaremaa värskest toorainest. Tule terve perega, sest pere pisematel on võimalus joonistada ja värvida. Ilusa ilma korral saame istuda ja juttu ajada ka õuealal.

Müügist saadud tulu läheb Kuressaare Toidupanga tegevuse toetuseks.

Õige magus!

Asukoht: Kaare 6, Kuressaare

Kõik on oodatud Nelikaare koguduse õunakohvikus, kus pakume jälle häid soolaseid ja magusaid maitseid. Lastele on olemas mängunurk kohvikus. Huvilistele on võimalust külastada kunstnäitust koguduse saalis ning näha ajalooline hoone (endine NSVL piirivalve klubihoone), kus täna tegutseb Kuressaare Nelipühi kogudus. Võimalus on veel tulla Jumalateenistusele kell 11.00-12.00.

Önneöun

Asukoht: Uus 45, Kuressaare

Meie kohvik pakub vegan-toitu (täiesti taimne), mis on ühtaegu nii tervislik kui ka maitsev, just nagu kaks aastat tagasi. Kindlasti leiab ka midagi gluteenivaba. Kasutame kohalikku toorainet nii palju kui võimalik ning püüame luua iga külastaja jaoks mõnusa õhkkonna.

Pakume enamat, kui vaid maitseelamusi.