Ristorante la Perla
Ristorante la Perla on tegutsenud Kuressaare kesklinnas alates aastast 2004.
See on maitseelamuste nautimise koht. Meil saate tutvust teha parimate Itaalia roogade ja veinidega ning mõnusalt meelt lahutada heas seltskonnas. Meie menüüs on parimad Itaalia road pizzadest pastadeni. Magustoitude nimistusse kuuluvad traditsioonilised Affogato ja Tiramisu.
Toidu juurde saad valida parimaid Itaalia veine. Heas seltskonnas mõnusalt meelt lahutades möödub aeg kiiresti. Suvekuudel saad nautida olemist meie terassidel.
Vajadusel paneb Itaalia juurtega endine FBI eriagendist restorani omanik William Moschella põlle ette ja valmistab külalistele hõrkusi roogi enda ema retseptikogust.
Meile tullakse, et jääda kauemaks…
Ristorante la Perla Saaremaa Restoranide Nädala menüü 11.-17. september
PANE TÄHELE: Restoranide Nädal algab esmaspäev, 11.september. Mitte koos festivaliga 7.09 
Restorani Nädala kohtade broneerimine KOHUSTUSLIK: tel. +3724536910
või Facebook: Ristorante laPerla
Kolmekäiguline õhtusöök, alates kell 17:00. hind 25€/1 inimene
- Bruschettad
kanamaksapasteedi ja sibulamoosiga
- Mahlased lamba ahjuprae lõigud
kartulipüree ja koorese kukeseenekastmega
- Õuna-kaneeli crème brûlée
Joogid ei kuulu Restoranide Nädala menüüd hinna sisse.
Ristorante la Perla asukoht: Lossi 3, Kuressaare
Facebook: Ristorante laPerla
Maja lugu
Restoran asub ühes vanims Kuressaare majas – endine Kaarma koda 18.sajandist. Hoone minetas osaliselt oma ajaloolise ilme juba I EV ajal, kuid säilinud on algne kivikehand koos mõningaste detailidega eksterjööris (dolomiidist aknaraamistused ja uksepiirded). Interjööris on osaliselt säilinud mantelkorstna ruum ja korsten, kus aastat 2020 on osa restorani letist. Hoone koosneb kolmest erinevast mahust: keskmine maht on ajalooline aadlielamu, millele liituvad kirdes ja edelas äriruumide juurdeehitused eri aegadest.
1973.aastal läbis hoone suurema uuenduskuuri: uuendati hoone kommunikatsioone ja lõhuti ahjud. Samuti muudeti hoovifassaadil ladude mahtu. Maja renoveeriti uue vabariigi ajal.
Majas on tegutsenud läbi ajaloo õmbluskoda, trükikoda, Johannese Seltsi Põhja-Liivimaa osakonna Kuressaare jaoskonna raamatukogu, Saaremaa Rahukohtukogu kohtupristavi kantselei, Saarte Pank (Kuressaare Wastastikune Krediit-Ühisus), maa-ambulants ning rinnalaste ja emade nõuandepunkt, raamatukauplus, söögimaja, aaremaa lastekaitseühingu lasteaed, villatööstus, pudu-ja pesukauplus.
Jaga meiega oma emotsioone
Saaremaa Toidufestivali info leiad Facebookis, Instagramis ja kodulehel.
Kenast sööjast on ka toidul hea meel!
Selleks, et hea maitseelamus saaks tiivad, inspireeri teisigi: Instagrami postitustel palume kasutada @saaremaatoidufestival / #saaremaatoidufestival ning Facebooki postitustes täägida Saaremaa Toidufestival või lisada @saaremaatoidufestival. Sinu nõusolekul jagame parimaid pilte oma kanalites.
Kohtumiseni!