Saaremaa Veski - Saaremaa Restoranide Nädalal osaleja!
MENÜÜ

Saaremaa Veski

Saaremaa Veski logo

Veski on üks olulistest vaatamisväärsustest Kuressaares.
Restoran asub jahutuulikus, mis on ehitatud 1899.aastal ja see on Kuressaare kõige vanem söögikoht, aastast 1974.
Saaremaa Veski on ainulaadne elamuste keskpunkt. Pakume saaremaist elamust nii oma söökide, jookide ja interjööri kaudu!
Restorani keldrikorrusel asub Veski majanapsude tootmine ja degustatsiooniruum. Võimalus degusteerida koos napsumeistri ja peremehe Kaupoga, kes hea meelega räägib külalisele napsutootmise protsessidest ja marjade tervislikkusest.

Restoranis on avastamiseks 5 erinäolist korrust ja ruumi, lisaks hubane kaminasaal.
Suvehooajal on avatud linna üks kauneimaid ja päikeselisemaid aedu ning imeline vaade avaneb 3.korruse Veski rõdult. Lastele avatud aias suur mänguhoone.
Saaremaa Veski kuulub mitmendat aastat järjest Eesti TOP 100 restorani hulka ja ta on üks erinäolisemaid restorane Eestis

• Hörgud maitsenaudingud
• Isetoodetud majanapsud ja õlu
• Vörgutavad kokteilid
• Meelihellitlevad kontsertöhtud

Oled meile väga oodatud!

Saaremaa Veski Saaremaa Restoranide Nädala menüü

Restoranide Nädala kohtade broneerimine: +372 4533776 ja veski@saaremaaveski.ee  Oleme esmaspäev, teisipäev ja pühapäev kinni

Kolmekäiguline õhtusöök kell 17:00, hind 30 € / 1 inimene

 Joogid ei kuulu Restoranide Nädala menüü hinna sisse.

Saaremaa Veski asukoht: Pärna tn. 19 Kuressaare

Facebook: Saaremaa Veski

Instagram: @saaremaaveski

Veski lugu

Veski on rajatud 1899.aastal Kuressaare esimese apostliku õigeusu kiriku kohale, mis 1780ndate alguses linna tabanud tulekahjus maha põles. Antud veski oli töökorras kuni 1941.aastani.

Et parandada toitlustustingimusi Kuressaares seoses turistide arvu järsu suurenemisega alates 1960ndate lõpust, alustati 1972.aasta sügisel tuuliku restaureerimist kohvikuks.  4.jaanuaril 1974.aastal avati kohvik Veski külastuseks.

2002.aastal renoveeriti ja laiendati restorani Veski köögi-, abi- ja tehnilisi ruume, ehitati juurde paremal tiivas paiknev suur kaminasaal eesmärgiga pakkuda külastajatele rohkem võimalusi ja istekohti.

2008.aastal ehitati lõplikult välja Veski siseõu.

Kohe peale avamist, muutus kohvik üheks külastatavamaks paigaks siin linnas ning oleme tänaseks vanim töötav toitlustusasutus Kuressaares.

Jaga meiega oma emotsioone

Tasub silmad lahti hoida ja jälgida festivali FacebookisInstagramis ja sirvida kodulehel.

Kenast sööjast on ka toidul hea meel!

Selleks, et hea maitseelamus saaks tiivad, inspireeri teisigi: Instagrami postitustel palume kasutada @saaremaatoidufestival / #saaremaatoidufestival ning Facebooki postitustes täägida Saaremaa Toidufestival või lisada @saaremaatoidufestival. Sinu nõusolekul jagame parimaid pilte oma kanalites.

Kohtumiseni!