Saaremaa Veski - kohalike maitsete koda ajaloolises veskis!
MENÜÜ

Saaremaa Veski

Saaremaa Veski logo

SAAREMAA VESKI – Restoran ajaloolises tuuleveskis

Saaremaa Veski soovib oma külalisele pakkuda erilist saare elamust. Seda ainulaadset kogemust pakub tuulik läbi oma erilise väljanägemise, interjööri, toidu ja joogi.

Kevadel, 2021,  asus Saaremaa Veski maitsete kontseptsiooni juhtima toidumaailma tipptegija Alar Aksalu. Alari eesmärgiks ongi pakkuda just kohalikku, saare maitset. Ta on pidevas koostöös meie kohalike tootjate ja talupidajatega, et saavutada taldrikul ehe saare tulemus

Peatselt on Veski avamas oma enda napsutootmist, mida omakorda juhib Veski peremees ja atesteeritud napsumeister Kaupo Pastak. Kaupot võibki tavaliselt leida oma napsukeldrist, kus ta parasjagu mõnd napsumaitset timmib.  Natuke kannatust veel ja degustatsiooniruum avab oma ukse. Lisaks on Veskil oma ölu „Veski hele“, mida pruulitakse koostöös Pöide Pruulikojaga.

Veski on läbi tegemas hetkel uuenduskuuri, mille tulemusel muutuvad aina kaunimaks siseruumid ja lopsakamaks ning hubasemaks Kuressaare üks päikeselisemaid aedu. Mõnusaks istumiseks ja avastamiseks on 5 erinäolist korrust. Ergutavaid suvekokteile saab nautida erinevatel terrassidel, lebotoolites või kõrguses avaneval rõdul.

Saaremaa Veski kuulub White Guide TOP100 Eesti restoranide hulka. /saaremaaveski.ee

Saaremaa Veski Saaremaa Restoranide Nädala menüü

Kolmekäiguline õhtusöök 8-18.09. kell 18:00. hind  25€ / 1 inimene

Eelroog:

Pearoog:

Dessert:

 

(Joogid ei kuulu hinna sisse)

 

Asukoht: Pärna tn. 19 Kuressaare
Restoranide Nädala laudade broneerimine tel +372 4533776 ja veski@saaremaaveski.ee
FB/IG saaremaaveski

Veski on rajatud 1899.aastal Kuressaare esimese apostliku õigeusu kiriku kohale, mis 1780ndate alguses linna tabanud tulekahjus maha põles. Antud veski oli töökorras kuni 1941.aastani. Et parandada toitlustustingimusi Kuressaares seoses turistide arvu järsu suurenemisega alates 1960ndate lõpust, alustati 1972.aasta sügisel tuuliku restaureerimist kohvikuks.  4.jaanuaril 1974.aastal avati kohvik Veski külastuseks.  Kohe peale avamist, muutus kohvik üheks külastatavamaks paigaks siin linnas ning oleme tänaseks vanim töötav toitlustusasutus Kuressaares.

Saaremaa Toidufestivali info leiad FacebookisInstagramis ja kodulehel.

Oleme tänulikud kui jagad ka meiega oma maitseelamusi. Selleks palume oma Instagrami postitustel kasutada #saaremaatoidufestival. Facebook postitustel täägi meie Facebooki oma FB postitusi tehes @saaremaatoidufestival. Sinu nõusolekul jagame parimaid pilte ka meie sotsiaalmeedias.

 

Toetajad