MENÜÜ

Külla külla

12.09 | kell 12:00-18:00 | Saaremaa ja Muhu

SIIT SAAD TRÜKKIDA OMALE KAARDI – kaart lisatakse juulis

Saaremaa ja Muhu seltsimajad kutsuvad Sind endale külla külla, tutvuma külade lugudega ja maitsma põnevaid maitseid. Tule kohale – saad osa ka toit ujub pakkumistest!

Saaremaa Toidufestivali raames avavad oma uksed Saare maakonna erinevate kihelkondade külamajad ehk  seltsimajad kutsuvad külla külla. Iga paik on eriline ja tutvumist väärt!

Seltsimajade avatud uste eesmärk ongi tutvustada Saare maakonna kogukondade lugusid, majade ehitamise põhjuseid, ajalugu ja nende käekäiku tänasel päeval. Tutvustame oma tegemisi, pakume kehakinnitust, ajame mõnusat juttu. Võib juhtuda, et tänu avatud seltsimajade päevale leiad endale meelepärase koha, kus tähistada koos sõpradega sünnipäeva, klassi või lennu kokkutulekut või teha hoopis midagi muud.

Kindlasti on igal seltsimajal ka üllatusi selleks päevaks

Toit ujub

Lisaks pakutavale kehakinnitusele, leiad nii mõneski kohas menüüst toidu, mille kohta saab öelda toit ujub 🙂 Mis muud kui ikka kalatoit, kõikjal pakutakse vähemalt ühte toitu, mis on kalast. Mida ükski koht pakub, kõik saavad siin kokku hiljemalt juuli lõpus.

Auhinnamäng

Sul on võimalus lisaks põnevale Saare maakonna seiklusele osaleda ka auhinnamängus, kus saab võita tooteid, mille seltsmajad välja pannud.

Osalemiseks on vaja:

PEAAUHIND

BUSSITUUR

Huviline saab kaasa sõita bussituuril, – INFO JUULI LÕPUS

Buss väljub
Tasu:
2 €/ 1 inimene (laps kuni 10 aastat tasuta)
Koht tuleb broneerida: info@saaremaatoourism.ee või telefon 5050100
Bussituuri toimumist toetab Saarte Koostöökogu

Hoiame loodust

Meie seltsimajadel on kõigil oma lugu ning neile on kogunenud ka erinevaid nõusi. Seetõttu oleme otsustanud sel erilisel päeval pakkuda, Sulle head ja paremat ainult päris nõudelt.

Kuidas lihtsalt üles leida:

Lisaks kodulehele tulevale kaardile leiab õige pea kõik seltsmajad ka NaviCup äpist

NaviCup äppiga seltsimajad kutsuvad külla külla

Üritust jäädvustataksee, jäädvustused avalikustatakse Saaremaa Toidufestivali Facebookis, Instagrammis ja kodulehel.

Seltsimajad kutsuvad Külla külla:

Karala külamaja

Asukoht: Karala küla, Saaremaa vald

Karala küla moto: püsik püüab püsida, vanur väärikalt vananeda, noor noorust nautida, suvik sõprust sõlmida

Kavandi seltsimaja

Asukoht: Väike-Võhma küla, Saaremaa vald

Kavandi kandi selts loodi juba 2003 aastal ja tema koduks sai Kavandi koolimaja.  Seltsi kuulub 9 küla – Väike Pahila, Suur Pahila, Väike Võhma, Järveküla, Kavandi, Randküla , Kirderanna, Hindu, Raugu külad. Selles üle 100 aastases majas on olnud mitmeid asutusi peale kooli: vallamaja, kauplus, postkontor, kolhoosi kontor ja isegi vangimaja. Kutsume küll seltsimajaks, kuid igapäevastes juttudes kutsume ikka maja koolimajaks.

Eesti Vabariigi 100.sünnipäevaks tegime seltsile uue aia, mille triibutasime Jaani kihelkonna värvidega.

Mis praegu siis seltsimajas toimub? Kogukonna inimesed ja kaugemaltki korraldavad seal oma tähtpäevi, igal aastal on jaanipäev, vahel ka keegi telgib kauni seltsimaja õuel.

Kõljala külamaja

Asukoht: Kõljala küla, Saaremaa vald

Kõljala külamaja haldab Kultuuriselts Kevade, mis on asutatud Kõljala piirkonna elanike poolt. Seltsi liikmeteks on ümberkaudsete külade elanikud. Ühiselt pälviti ka tiitel Aasta küla 2019 milleks sai Kõljala külade piirkond, kuhu kuuluvad viis küla – Kõljala, Kaali-Liiva, Eiste, Masa ja Reeküla.

Kõrkvere  seltsimaja

Asukoht: Kõrkvere küla, Saaremaa vald

Kõrkvere selts loodi 2012.a. Tegutseme 1927.a. ehitatud Kõrkvere endise koolimaja ruumides. Meie seltsi kuulub  9 küla – Kõrkvere, Leisi, Keskvere, Ula, Talila, Kanissaare, Muraja, Kakuna, Kübassaare.

Käesla külaväljak

Asukoht: Käesla küla, Saaremaa Vald

MTÜ Käesla Arenguseltsi eestvedamisel on rajatud kunagise Käesla rüütlimõisa õuele külaväljak. See on omapärase miljööga, kus kohtuvad tänapäev ja vana iidne elustiil.

Meie juures saab istuda püstkojas lõkke ääres või koguda energiat energiatoolil, süüa maasees küpsetatud lammast või istuda kaminatule ääres külakeldris, nautida kontserti või lüüa tantsu tantsupõrandal.  Lastele on oma lastenurk ja noortele kogu väljak. Meie külas tervikuna, peale loodusrüpes elamise, leidub aastaringi puuskulptuuridest 100 seent ja muid kujusid. Nii me elame käsikäes loodus ja inimene.

Toit ujub – valevähk

Metsküla seltsimaja – endine Metsküla mõis/koolimaja

Asukoht: Metsküla, Saaremaa vald

Hoone renoveerimist alustas 2010. aastal MTÜ Metsküla Küla Selts. Seltsimajas tegutseb Metsküla lastehoid, raamatukogu, kogukonnaköök ja MTÜ Metsküla Küla Selts.

Toit ujub – sütesilk  värske tuhli, salati ja hapukoore kastmega

Lisaks pakume: kalapirukat,  marmelaad, kena marjakook.

Mätja -Tareste seltsimaja

Asukoht: Mätja küla, Saaremaa vald

Oleme käputäis entusiaste, kes usuvad, et elu maal on siiski võimalik. Võimalikkusest saime lõplikult aimu 2009 aastal, mil asutati küla selts ja asuti renoveerima seltsimaja, endise kolhoosi kuivati ja viljalao hoonesse, mis tänaseks pea täielikult renoveeritud.

Meil on käinud külas palju erilisi inimesi, kuid puudu oled veel Sina!
Tule ja saa osa meie tehtust ja koge maitseid mis ergutavad meeli!

Toit ujub – kolm kala ujub supi sees

Lisaks leiate meilt teisi meeli ergutavaid maitseid

Orinõmme külamaja

Asukoht: Orinõmme küla, Saaremaa vald

Seltsing Ristivälja loodi 2004.aastal ning seltsi alla kuulub kaks küla: Orinõmme ja Liigalaskma. Meie külaplats asub kahe küla vahel looduskaunis kohas keset sitkeid kadakaid ja kõrgeid mände. Platsil asub nunnu külamaja erinevate ürituste korraldamiseks ning suur ja uhke lava, millel nii mõnedki kuulsused laulnud ja tantsinud.

Laialdasemalt kogus külaplats kuulsust üritusega “Retro Disco” mis tõi kokku suure rahvamassi. Iga 5 aasta tagant toimub külade kokkutulek, tähistame jaanipäeva, mängime palli ning oleme isegi uut aastat vastu võtnud!

Nii me seal toimetame.  Kui sul tekkis huvi kõike oma silmaga kaeda siis on selleks ainult üks võimalus: Tule meile külla!

Toit ujub – Ehe kalakotlet runnaka ja kerge salatiga

Ajame juttu ja pakume head ja paremat!

Paadla Kandi Selts

Asukoht: Kõrkküla, Saaremaa vald

Paadla Kandi Selts tegutseb Kõrkkülas, endises Kärla kolhoosi Paadla osakonna sööklas, kaheteistkümnendat aastat. Läbi aastate tähistame küünlapäeva, vastlapäeva ja naistepäeva, korraldanud sügislaata ja külade kokkutulekut. Traditsiooniks on saanud ühiselt jaanipäeva ja jõulude tähistamine. Viimastel aastatel oleme teinud koos kokkamisi meie uues seltsimaja köögis.

Toit ujub – meil ujub “Havi puusalt”

Sakla seltsimaja

Asukoht: Sakla, Saaremaa vald

Seltsimaja on ehitatud Uue-Lõve postijaama rentniku Aleksander Mihkelsi elumaja vundamendile 1957. aastal. Uutmiste ja paranduste läbi on saanud majast tõeline küla kodu. Keskusse kuulub seltsimaja, muuseum (raadio, kolhoosi asutamine jne), kohvik, külaistemaja, Sakla raamatakogu, saun ja kiigeplats. Selts on tegutsenud 20 aastat. Suureks rikkuseks on meil eakate tantsurühm Viktooria. Läbi aastate oleme hoidnud ja säilitanud rahvakultuuri traditsioone  ning kogunud ajalopärandit  jägmistele põlvedele.

Kuulsust oleme saanud kogeda  sailaada korraldamiste  ja  raadiomuuseumi tutvustamisega.

Tagavere seltsimaja

Asukoht: Tagavere, Saaremaa vald

2008.aastal suletud Tagavere Algkoolis on praegu raamatukogu, Rauni POÜ kontor ja  külaselts Tagavere Optimistid MTÜ.

Toit ujub – meil ujub kilu võileival

Tõnija Külamaja  -Tõnija klubi

Asukoht: Tõnija küla, Saaremaa vald

Hoone on ehitatud kolhoosi algusaastatel 1957.  Üks osa hoonest oli klubi, kus näidati kino, tegutsesid mitmed isetegevusringid ja peeti pidusi.  Teine pool hoonest ehitati kolhoosi kontoriks. Klubi hoone renoveerimine ja tänapäevatingimustega vastavusse viimine on toimunud alates 1998. aastast seltsi liikmete eesvedamisel.

Tõnija Küla Selts on loodud 2001. aastal. Põhitegevuseks on piirkonna külade elanikke ühendavad üritused, talgud, peod, matkad ja külakokkutulekud jm.

Võhma külamaja

Asukoht:Võhma, Saaremaa Vald

Alates 2008. aastast on endine Võhma koolimaja saanud täiesti uue hingamise.  Kunagisest lagunemisohus hoonest on Võhma Kultuuri- ja Spordiseltsi eestvedamisel ning kohaliku kogukonna ja KOV toetusel saanud kogukonna pärl, mida teatakse ja tuntakse nii lähemal kui kaugemal.

Meile kogukonna aktiivsed liikmed korraldavad pidusid ja üritusi, mis jäävad kauaks meelde. Meie tähelepanu on suunatud kohaliku elukeskkonna parandamisele: uued ideed ja vanad head traditsioonid – kuidas neid põimida ning suurendada omaalgatuslikkust kogukonnas. Seega on meil siin üks lahe seltsimaja ja äärmiselt huvitavad ja nutikad inimesed.

Toit ujub – kalasuupisted meie peolaual

Ära siis unusta Saaremaa ja Muhu seltsimajad kutsuvad KÜLLA KÜLLA!

Saaremaa Toidufestivalil on lisaks kodulehele ka oma Facebook ja Instagram 
Oleme tänulikud kui jagad ka meiega oma maitseelamusi, selleks palun oma Instagrammi postitustel kasutada #saaremaatoidufestival või täägi meie Facebooki oma FB postitusi tehes @saaremaatoidufestival. Sinu nõusolekul jagame parimaid pilte ka meie sotsiaalmeedias.

 

 

Toetajad