Thule Kino toob toiduteemalised dokumentaalfilmid ekraanile!
MENÜÜ

Toiduteemalised dokumentaalfilmid

10.-12.09| Kell 19.00 | Thule Kino

Thule Kino - logo mustSaaremaa Toidufestivali korraldajatel on juba pikalt olnud idee, et festivali ajal võiks teemakohaseid filme kinoekraanil näha. Eks iga asja jaoks on õige aeg ja nii juhtuski, et just sel aastal esmakordselt tulevad ekraanile toiduteemalised dokumentaalfilmid. Kõik see saab teoks tänu Toidufilmide Festivalile, mis aastast 2019 Tallinnas aprillikuus aset leiab. Sel aastal on seegi festival toimumas septembris aasta erilisuse tõttu. Tegu on Eesti esimese ning ainukese gastronoomilisi filmielamusi pakkuva dokumentaalfilmide festivaliga.Toidufilmide Festivali logo

Filmid tulevad näitamisele tänu Kuressaare  kesklinnas asuvale sobivale paigale – Thule Kino. Kinos on stiilne ja mugav Thule saal ning privaatne ja hubane Kaali saal.

Kogunisti kolm kinoseanssi, igal õhtul 10.-12.09 kell 19.00, on põhjust omada taskus kinopiletit! Suurema huvi korral lisa seanss 12.09.

Kõik filmid linastuvad inglise keeles, subtiitriteta.

OLE KOHAL VAATAMAS

Thule Kino piletite hinnad: 7 €/1 inimene

10.09  kell 19.00 Teetormaja / Roadrunner: A Film About Anthony Bourdai

Osta pilet siit: https://pilet.thulekoda.ee/websales/show/601125/

Oluline pole see, kuhu sa teel oled. Oluline on, mille jätad endast maha.

Kokk, kirjanik, seikleja ja provocateur Anthony Bourdain elas oma elu teravaid elamusi otsides ja maailma muutes. Teravalt, häbenemata ja jälgi jättes. Kolm aastat peale legendaarse Anthony Bourdaini ootamatut lahkumist jõuab kinopublikuni Oscar’i-võitjast režissööri Morgan Neville’i dokumentaalfilm „Teetormaja“, mis viib vaataja intiimsele rännakule Anthony Bourdain’ga nii läbi tema era – kui ka tööelu. Intrigeeriv dokumentaalfilm sellest, kuidas noorest tundmatust kokast sai maailmakuulus kultuurilegend.

“Anthony Bourdain on aidanud läbi televisiooni ajaloo inimestel teineteist mõista rohkem, kui keegi teine. Ta suhestus inimestega mitte hoolimata oma vigadest vaid just tänu nendele. Võimalus näidata kinopublikule tema lugu on alandlikuks tegev,” sõnas režissöör ja produtsent Morgan Neville.

Dokumentaalfilmi teeb lisaks hinnatud ja tagaigatsetud Anthony Bourdain’i nägemisele kinoekraanil eriliseks ka asjaolu, et film kõlab läbi Bourdain’i enda hääle ning seda kohati ka läbi heli, mida Anthony Bourdain pole kunagi ise välja öelnud, vaid on kirja pannud. Esmakordselt dokumentaalfilmis kasutatud tehisintellekt, mis on loonud filmi taustaks paar lauset Bourdain’i häälega jäägu kinopublikule mõistatada, mil ja milliste hetkedega tegu oli…

 

 

11.09 Kohvikangelased/ Coffee Heroes

Osta pilet siit: https://pilet.thulekoda.ee/websales/show/601126/

“Kohvikangelased” jälgib pealtnäha rahulikku Poola baristat ja tema teekonda esimese naisena baristade maailmameistriks. Ta moodustab uskumatu partnerluse oma juhendajaga, kelleks on ülimalt võistlushimuline sama valdkonna eksmaailmameister Sasa Sestic.

Pärast 2015. aasta baristade maailmameistrivõistluste võitmist on Sasa kinnisideeks endiselt kohv ja võistlushimu. 2018. aastal nõustab Sasa Agat (Agnieszka Rojewskat), noort Poola baristat, kes oli hiljuti võitnud Poola baristade meistrivõistlused. Tegemist on baristade maailmameistrivõistluste 18. aastaga ja Aga elueesmärk on saada esimeseks naiseks, kes võidutiitli koju viib.

Aga ja Sasa reisivad koos kohviekspertide rühmaga kaugesse Etioopiasse – kohvi sünnipaika. Nad seiklevad metsikus looduses, kõrvalistes paikades, otsides “ideaalset” kohvi, mida meistrivõistlustele Amsterdami kaasa võtta. “Kohvikangelased” jutustab uskumatust partnerlusest, armastusest kohvi vastu ja unistuse täitmise kinnisideest! See film on kohvimaailmas ajaloo tegemise lugu

 

12.09 Ühe koka rännak /A Chef´s Voyage

Osta pilet siit: https://pilet.thulekoda.ee/websales/show/601127/

Kaamerad jälgivad USA tuntud peakoka David Kinchi ja tema meeskonna teekonda nende väikesest, kolme Michelini tärniga (kõrgeim Michelini hinnang) restoranist Manresa Los Gatoses Californias ainulaadsel rännakul, mis toimub koostöös kolme legendaarse prantsuse peakokaga nende Michelini tärnidega kultusrestoranides Pariisis, Provence’is ja Marseille’is.

Meenutades vanamoodsat rokidokumentaali, läheme nende ringreisi telgitagustesse, kajastades pelgalt 10 päeva jooksul 5 õhtusöögi- ja 4 lõunasöögiüritust tõeliselt erilistes kohtades. Jälgime kulinaaria superstaare ning nende noori ja mitmekülgseid kõrvalosatäitjaid loomas midagi tunduvalt enamat kui toit, ja püüame mõista, mida see nende kõigi jaoks tähendab.

 

Thule Kino asub 2019 aastal avatud keskuses Thule Koda, kus lisaks kinole ka alternatiivaajaloomuuseum. Muuseumi ekspositsioonid tutvustavad Saaremaa maailmaloolist rolli Ultima Thulena. Vana-Kreeka maadeavastaja Pythease müütilisele reisile saab kaasa elada erinevate ekspositsioonide ja mängude kaudu. Väljapanekud on humoorikas ja pisut eneseiroonilises võtmes ning nende moto on: „Ära usu kõike, mida sulle näidatakse!”

Asukoht: Uus 20, Kuressaare

Infot Tallinnas linastuvate filmide kohta leiad www.toidufilmidefestival.ee.

NB! Vabariigi Valitsuse korraldusega tuleb uksel esitada COVID-tõend, lisainfo kriis.ee. Kohapeal kiirtestimist ei toimu.

Üritusi pildistatakse ja osaliselt ka filmitakse, jäädvustused avalikustatakse Saaremaa Toidufestivali FacebookisInstagramis ja kodulehel.

Oleme tänulikud kui jagad ka meiega oma maitseelamusi. Selleks palume oma Instagrami postitustel kasutada #saaremaatoidufestival. Facebook postitustel täägi meie Facebooki oma FB postitusi tehes @saaremaatoidufestival. Sinu nõusolekul jagame parimaid pilte ka meie sotsiaalmeedias.